Necula şi Rădoi au debutat cu un egal în Liga Campionilor Asiei

Echipa antrenată de Cătălin Neclula, Al Hilal, a remizat, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa iraniană Saba Baterry, într-un meci din Grupa A a Ligii Campionilor Asiei.

Mirel Rădoi a fost folosit de Necula titular, iar în ultima jumătate de oră a meciului a jucat accidentat după ce fostul stelist s-a resimţit în urma unei intrări asupra unui adversar.

Unicul gol al lui Al-Hilal a fost înscris de Hawsawi în minutul 34, după ce oaspeţii deschiseseră scorul în minutul 14, prin Farzaneh.

Al Hilal a avut ocazia să câştige, dar în ultimul minut de joc, echipa lui Necula şi Rădoi a ratat o mare ocazie prin sud-coreeanul Seol, care a ţintit portarul din şase metri.

În celălalt meci al grupei A, Pakhtakor Taşkent a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia din Emiratele Arabe Unite, Al-Ahli Dubai.