Monica Niculescu a ratat al patrulea titlu WTA din carieră

<p>Tenis: Monica Niculescu, &icirc;nvinsă &icirc;n finala turneului WTA de la Hobart</p>

Monica Niculescu a pierdut finala la simplu a turneului de la Hobart. Ea a fost învinsă categoric, cu 6-3 și 6-1, de jucătoarea din Belgia Elise Mertens.

Monica Niculescu ratează astfel câștigarea celui de-al patrulea trofeu WTA din carieră. Ea a avut un start bun de meci, dar și-a irosit ocazia să se desprindă și a cedat tot mai mult teren în fața adversarei din Belgia, scrie digisport.ro.

În schimb, Raluca Olaru a câștigat finala de la dublu, din cadrul aceluiași teren, alături de ucraineanca Olga Savciuk. Pentru Raluca Olaru este al șaselea trofeu WTA din carieră la dublu.