Steaua, doar egal cu lanterna roşie

Steaua nu a reuşit un meci prea strălucit în compania lanternei roşii a Ligii I şi a obţinut doar un egal cu Gloria Bistriţa, scor 1-1, pe Ghencea, în etapa a 9-a.

Gloria a preluat conducerea pe tabela de marcaj în minutul 20 prin autogolul lui Toja. Columbianul a fost cel care a întrerupt invincibilitatea lui Zapata, care nu mai primise gol de cinci meciuri.

Steaua a reuşit egalarea în minutul 28 prin veteranul Petre Marin, care a marcat dintr-un penalty uşor acordat de centralul Cristian Balaj.

Deşi au fost doar două goluri marcate, meciul a avut multe ocazii, în special de partea oaspeţilor. Lucian Sânmărtean, Hora, Borbely şi Achim au semnat cele mai mari ocazii ale Gloriei, în timp ce de partea cealaltă pe lista ratangiilor s-au aflat Kapetanos, Szekely şi Bicfalvi.

În urma acestui rezultat, Steaua a ajuns la 15 puncte, în timp ce bistriţenii fac 3 puncte şi rămân pe ultimul loc în clasamentul Ligii I, fără nicio victorie.