Hochei: Steaua- Miercurea Ciuc 6-4

În etapa a 7-a a campionatului naţional de hochei, Steaua a învins cu 6-4 marea rivală Sport Club Miercurea Ciuc. Ardelenii au rămas însă pe primul loc în clasament, deoarece au patru meciuri în plus şi o diferenţă de 8 puncte faţă de campioana en-titre, Steaua Bucureşti.

Steaua Bucureşti şi-a luat revanşa după înfrângerea suferită în Cupă şi a învins cu 6-4 pe Sport Club Miercurea Ciuc. Bucureştenii şi-au adjudecat primele 2 reprize, scor 2-1 în primul act şi 4-1 în cel secund. Apoi ardelenii au lăsat impresia că pot schimba soarta partidei, dar cele 2 goluri marcate în repriza a 3-a nu au fost suficiente.

Nelipsită a fost şi tradiţionala bătaie de pe gheaţă, capitol la care ciucanii au ieşit învingători.