Advertising
Advertising
Fostul director general al Poștei Române, Dan Mihai Toader, achitat definitiv într-un alt dosar de abuz în serviciu

Fostul director general al Poștei Române, Dan Mihai Toader, achitat definitiv într-un alt dosar de abuz în serviciu
Scris deRealitatea.NET
Publicat12 feb. 2025, 18:32
Actualizat12 feb. 2025, 18:38
Avocații specializați în drept penal Adrian Georgescu și Ionuț Gonț au anunțat că au obținut o victorie semnificativă în instanță pentru Dan Mihai Toader, fost președinte al Consiliului de Administrație și director general al Companiei Naționale Poșta Română S.A., într-un dosar în care a fost acuzat de săvârșirea infracțiunii de abuz în serviciu, cu un prejudiciu estimat la 2 milioane de euro.
Citește și
- 22:58 Furt de amploare la o carieră de calcar din Vâlcea. Doi suspecți au fost reținuți după un prejudiciu estimat la 500.000 de lei
- 19:34Scene de groază la o petrecere de srilankezi din Capitală. Un livrator a murit după ce a luat un cocktail periculos
- 17:34Fostul judecător CSM Toni Neacșu, despre dosarul primarului Ciucu: „Mandatul nu-i este afectat juridic în faza de urmărire penală, dar justiția se mișcă lent”
- 16:45Cinci persoane arestate la Timișoara într-un dosar de trafic de droguri. Anchetatorii au descoperit canabis, cocaină și zeci de plante cultivate ilegal
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News
























