Dorin Cocoș, ATAC la Klaus Iohannis: „Îl doare fix în cot de ceea ce vrea poporul român. Totul se dictează de afară”

Dorin Cocoș, ATAC la Klaus Iohannis: „Îl doare fix în cot de ceea ce vrea poporul român. Totul se dictează de afară”
Omul de afaceri Dorin Cocoș a lansat atacuri dure asupra președintelui României Klaus Iohannis, în exclusivitate la Realitatea PLUS. Acesta a spus: „ este un președinte care nu iubește poporul român și îl doare în cot de ce vor românii”.
„Părerea mea că domnul Iohannis o duce foarte bine și cred că îl doare fix în cot de ceea ce vrea poporul român. Cred că atât timp cât este susținut de la Bruxelles de doamna Von der Leyen și de domnul Soroș, care l-a pus cu o scopuri, părerea mea, o dată să ne îndatoreze până peste cap și al doilea scop a fost ca să aducă în faliment clasa politică, să elimine politicienii care aveau un cuvânt de spus. Domnul Iohannis stă bine mersi și o să stea atâta timp cât este susținut din afara țării, pentru că el nu este omul românilor, este omul străinilor, care a nenorocit România și poporul român.
Noi nu știm scenariile care se pun la cale la Bruxelles. Noi le luăm servite de către anumiți deontologi care ne explică ce bine, e să fim noi în UE, în NATO. Eu nu zic să nu fim în UE și în NATO, dar nu în genunchi, nu sclavi, nu în țară doar de consum.
Noi nu mai reprezentăm nimic. Nici nu-mi dau seama cine mai conduce în România. Dacă aveam un președinte care iubea poporul român, cu coloană vertebrală și nu un securist, cum am văzut în anumite ziare din Occident și cum am înțeles că a fost dumnealui, care nu iubește deloc acest popor, ce îl interesează pe dumnealui? Nu îl interesează decât propria persoană.
Este un joc, iar clasa politică nu are nicio putere astăzi când vorbim în România. Totul se dictează de afară”, a spus Dorin Cocoș, la Realitatea PLUS.
Citește și:
- 00:00 - Incendiu de proporții într-o gosodărie din județul Neamț. Casa și mai multe anexe au fost cuprinse de flăcări -VIDEO
- 00:00 - Fost prefect din Galați: „Acum o lună am cerut măsuri de protecție!”
- 23:48 - Ministrul Apărării, noi detali despre drona care a lovit blocul din Galați: ”A zburat la o altitudine insuficientă, astfel încât avioanele de vânătoare să poată să tragă”
- 23:47 - Patriarhia Română, mesaj după incidentul dronei din Galați: rugăciuni pentru răniți și pentru protejarea României
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














