Tânăr de 20 de ani în comă după ce o creangă a căzut peste el, în județul Cluj

Tânăr de 20 de ani în comă după ce o creangă a căzut peste el, în județul Cluj
Tânăr de 20 de ani în comă după ce o creangă a căzut peste el, în județul Cluj

O autospecială cu modul de descarcerare, un echipaj SAJ și un elicopter SMURD au intervenit ca urmare a accidentări grave a unui tânăr de aproximativ de 20 de ani, care efectua lucrări într-o zonă împădurită din apropierea localității Așchileu Mare, din județul Cluj, scrie realitateadecluj.net.

Citește și

Articol partener

TABUHIGHLIFE.RO

Fiica lui Kim Kardashian, surprinsă cu accesorii controversate

Articol partener

BZI.RO

Cum arată locuința Danei Rogoz de la Viscri: Zici că este muzeu!

Articol partener

LUMEAPOLITICA.RO

Cum explică premierul Ilie Bolojan de ce impozitele pe proprietate vor crește de la 1 ianuarie 2026

Articol partener

PUTEREA.RO

MAI vrea să dea putere polițiștilor locali. Ce păţeşti dacă nu te supui

Articol partener

NEWSBUCURESTI.RO

ANSVSA trage un semnal de alarmă: Vânzarea online a prăjiturilor sau cozonacilor de către persoane neînregistrate este ilegală

Articol partener

ECOPOLITIC.RO

Datoria guvernamentală a urcat in iulie la 58,9% din PIB

Articol partener

OFICIULDESTIRI.RO

Strategia militară este la pământ: România cumpără tancuri de miliarde de euro pe care nu le poate folosi, cu bani de la Sănătate și Educație. Ce fac Bolojan și Nicușor Dan

Actual

Ilie Bolojan la reuniunea uneia dintre cele mai mari biserici baptiste din Oradea
Rugăciune pentru Ilie Bolojan, cu premierul pe scenă, la o biserică baptistă din Oradea. Credincioșii, puși să se ridice în picioare – FOTO/VIDEO
Premierul Ilie Bolojan a participat duminică la adunarea uneia dintre cele mai mari biserici baptiste din Oradea, unde a transmis un mesaj de salut în fața a sute de credincioși. La final, un pastor a rostit o rugăciune specială pentru premier și pentru România.

Bolojan riscă să-și piardă fotoliul dacă modificările nu trec
Zi crucială pentru premierul Ilie Bolojan! Curtea de Apel București analizează cererea de desființarea a grupului de lucru pentru modificarea Legilor Justiției
Zi crucială pentru premierul Ilie Bolojan! Magistrații de la Curtea de Apel București analizează luni cererea depusă de un avocat pentru desființarea grupului de lucru din cadrul guvernului pentru modificarea Legilor Justiției. La ultima ședință din acest dosar, reprezentanții executivului au cerut o amânare, pe motiv că nu au avut timp să-și pregătească apărarea.

Război în Ucraina, ziua 1418. Trupele rusești au bombardat 28 de așezări din regiunea Herson într-o singură zi
Război în Ucraina, ziua 1418. Trupele rusești au bombardat 28 de așezări din regiunea Herson într-o singură zi - LIVE TEXT
Trupele rusești au bombardat 28 de așezări din regiunea Herson în ultimele 24 de ore. Doi civili au fost răniți în urma atacurilor armatei rusești.

Preşedinta Curţii de Apel Bucureşti acuză presiunea cercurilor din jurul lui Nicusor Dan
Preşedinta Curţii de Apel Bucureşti: Se doreşte o preluare a controlului asupra puterii judecătoreşti. Este un scenariu matematic, dar foarte cinic
Președintele Curții de Apel București, Liana Nicoleta Arsene, a declarat că, în opinia sa, se dorește preluarea controlului asupra puterii judecătorești printr-un scenariu matematic, dar foarte cinic, prin care se încearcă o conservare a puterii. Arsene a menționat, la un post TV, că planul este foarte bine pus la punct, folosindu-se inclusiv expresii și imagini care pot să creeze emoții.

Social

Românii se mobilizează deja masiv
Campanie masivă de donații pentru Andreea. Tânăra care suferă de o boală necruțătoare are nevoie de 2,3 milioane de euro
Strigăt disperat de ajutor al unei tinere de doar 27 de ani care luptă pentru viața ei. Andreea se confruntă cu o boală necruțătoare și are nevoie de peste 2 milioane de dolari pentru un tratament revoluționar în SUA. În acest sens, oamenii au demarat o campanie masivă de susținere pe rețelele sociale. Chiar și soția liderului AUR, Ilinca Simion, a lansat un mesaj de susținere. Aceasta a transmis că „Împreună putem oferi speranță, sprijin și șansa la un nou început.” Atenție! Urmează imagini și informații care pot afecta în mod special minorii.

Crește numărul bugetarilor. Câți oameni au prins posturi la stat
Austeritatea lui Bolojan nu a lovit la stat. Crește numărul bugetarilor. Câți oameni au prins posturi la stat
Numărul bugetarilor a explodat la finalul anului trecut! 15.000 de oameni a angajat statul doar din septembrie și până în noiembrie 2025. Asta arată cele mai recente date de la Ministerul de Finanțe. Totul în condițiile în care Ilie Bolojan a promis că va reduce cheltuielile. 

Un bucureștean plătea 2 produse, dar pleca în sacoșă cu 10. Foto/Arhivă
Metoda „Eticheta”, lovitură pentru marile magazine. Cum păcălea un bucureștean sistemul de scanare a prețurilor
O nouă metodă de fraudă la casele de marcat tip „self-pay” a fost destructurată de polițiștii din Capitală, după ce un bărbat a fost reținut pentru înșelăciune și furt. Suspectul își făcuse un obicei din a pleca cu sacoșele pline, achitând doar o fracțiune din valoarea reală a bunurilor.

Foto/Arhivă
Avertismentul specialiștilor. Încălzirea apartamentului cu aragazul, o „capcană mortală” din cauza monoxidului de carbon
Lipsa căldurii din zeci de mii de apartamente forțează populația din București și Craiova să apeleze la metode de încălzire improvizate și extrem de periculoase. 

Local

O bătrână din Vaslui are zile când nu îi ajung banii să își cumpere măcar o pâine.
O bătrână din Vaslui își dă toată pensia pe facturi și pastile. Sunt zile în care nu are bani să își cumpere nici măcar o pâine: „Suntem bolnavi”
Într-un sat sărac din județul Vaslui, o bătrână își duce zilele cu greu, de la o lună la alta, mai ales acum, după toate măsurile de austeritate impuse de guvernul condus de Ilie Bolojan.

Un bărbat din Botoșani a sunat la 112 și le-a pus muzică operatorilor, apoi a amenințat că dă foc blocului.
Un bărbat din Botoșani a sunat la 112, i-a jignit pe operatori și apoi a amenințat că dă foc blocului. Ce a pățit după ce polițiștii i-au bătut la ușă
Un bărbat de 41 de ani din Botoșani a fost imobilizat și internat la spital după ce a sunat în mod repetat și nejustificat la 112, jignind operatorii și forțele de ordine, punând muzică în difuzor și, la un moment dat, amenințând că va da foc blocului în care locuiește.

Un șofer din Cluj a ucis un bătrân apoi a fugit de la locul accidentului. Unde l-au găsit oamenii legii.
Un șofer din Cluj a ucis un bătrân și a fugit de la locul accidentului. Unde a fost găsită mașina după ore întregi de căutări prin județ
Un șofer din Cluj a lovit mortal un pieton de 69 de ani pe un drum județean din localitatea Ceanu Mare, apoi a părăsit locul accidentului fără să anunțe autoritățile.

O tânără din Alba a murit subit în propria casă.
Tânără de numai 23 de ani, moartă subit în propria casă. Ce au descoperit polițiștii ajunși la locul tragediei
O tânără de 23 de ani a murit în locuința sa din Blaj, iar polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili împrejurările tragediei. Potrivit IPJ Alba, echipajele medicale au fost chemate marți seara după ce tinerei i s-a făcut rău însă, în ciuda manevrelor de resuscitare, medicii au declarat decesul.

Ultimele stiri

Anca Alexandrescu Foto/Bogdan Chircan
Anca Alexandrescu, atac dur la adresa lui Nicușor Dan: „Acum, că s-a dovedit că mincinosul-șef este la Cotroceni…”
Anca Alexandrescu a lansat acuzații grave la adresa președintele Nicușor Dan pentru modul în care, în opinia ei, a gestionat controversatul episod al survolării Elveției. Realizatoarea susține că reacțiile și explicațiile oferite după incident conturează imaginea unui șef al statului pe care îl consideră „un mare mincinos”, iar comportamentul său ulterior continuă să ridice semne de întrebare asupra credibilității sale publice.

Uniunea Europeană confirmă că Ursula vor der Leyen va semna tratatul cu Mercosur sâmbăta viitoare
Uniunea Europeană confirmă că Ursula vor der Leyen va semna tratatul cu Mercosur sâmbăta viitoare
Președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, va semna sâmbătă, la Asunción, capitala Paraguayului, acordul de liber schimb cu America de Sud – Mercosur, a anunțat Bruxellesul duminică.

Imagini din timpul protestelor masive din Teheran
Imagini cutremurătoare cu trupuri umane în fața unei morgi din Teheran, difuzate online - VIDEO
Două canale Telegram care monitorizează protestele din Iran au publicat imagini cu persoane ucise în timpul recentelor manifestații antiguvernamentale din Teheran. Este vorba despre o serie de înregistrări video filmate la morga din capitala iraniană, în care apar oameni identificându-și rudele printre trupurile celor uciși. Atenție, urmează imagini și detalii cu un impact emoțional foarte puternic, în special asupra copiilor.

null
Primar prădat de hoți de sărbători. I-au furat bunuri și bijuterii de zeci de mii de euro
Primarul unei comune buzoiene, un cunoscut apicultor, a fost prădat de hoți în perioada sărbătorilor de iarnă, în timp ce era plecat în vacanță. La revenirea din concediu, acesta a descoperit că toate economiile familiei dispăruseră.

Vezi emisiunile Realitatea Plus