Fost ministru, GLUME pe seama Vioricăi Dăncilă după ce a fost propusă ca premier de PSD

Fost ministru, GLUME pe seama Vioricăi Dăncilă după ce a fost propusă ca premier de PSD
Daniel Funeriu, fost ministru al Educației, a comentat propunerea PSD de premier. Acesta a făcut câteva glume pe contul său de Facebook. „Să nu mai spuneţi că sistemul de învăţământ e slab. E excepţional: ce ţară din lume are secretare calificate pentru postul de ministru şi premier?”, a mai scris Funeriu.
„Io am decis: îmi dau copiii la școală la Videle: dacă și secretarele de acolo ajung miniștri iar profesorii premieri, trebuie că a vărsat Domnul găleata cu competență acolo și vreau și eu un strop”, a scris fostul ministru, referindu-se la experiența profesională a Vioricăi Dăncilă.
„Să nu mai spuneţi că sistemul de învăţământ e slab. E excepţional: ce ţară din lume are secretare calificate pentru postul de ministru şi premier?”, a mai scris Funeriu.
„Premierul Japoniei: la ce secretare de calitate sunt în Teleorman, am decis ca toate firmele japoneze să îşi mute sediul la Videle”, este o altă glumă postată de fostul ministru.
Citește și:
- 22:41 - Macron, vizită la Atena: Franța și Grecia au semnat nouă acorduri, inclusiv un pact de apărare reînnoit automat la fiecare cinci ani
- 21:37 - David Popovici, al treilea aur la Campionatele Naționale de la Otopeni! A dominat și proba de 100 m liber
- 21:30 - Oana Țoiu, după ce l-a convocat pe ambasadorul Rusiei la MAE: „Pentru prima dată nu a putut nega că drona este a lor”
- 21:20 - Trump a anulat în ultimul moment deplasarea delegației SUA în Pakistan. Negocierile indirecte cu Iranul, blocate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














