Accidentul a avut loc la intrarea în localitatea Luieriu, comuna Suseni din judeţul Mureş, unde un camion încărcat cu butelii şi o autoutilitară s-au ciocnit.
Potrivit datelor furnizate de Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Mureş, autotrenul transportă 210 butelii, dintre care o sută sunt încărcate cu GPL.
Conform sursei citat, intervin pompierii din cadrul Detaşamentului de Pompieri Reghin, cu o autospecială de stingere, o autospecială de primă intervenţie şi comandă şi o ambulanţă din cadrul Serviciului de Ambulanţă Judeţean Mureş.
Camion cu peste 200 de butelii încărcate cu GPL, implicat într-un accident în județul Mureș. Pericol uriaș de explozie pe șosea
![Camion cu peste 200 de butelii încărcate cu GPL, implicat într-un accident în județul Mureș/ Arhivă foto](https://media.realitatea.net/multimedia/image/201912/w728/buteliifa6b8c1e7be38161c742641acceacb57_259862d93f.jpg)