Accident pe trecerea de pietoni: Victima, un copil în vârstă de 10 ani - Ambulanța a venit de urgență

Accident la Bârlad
Echipajul ambulanței SMURD tip B2 (EPA) a intervenit pentru acordare prim ajutor și transport la o unitate medicală de specialitate, pentru un copil în vârstă de 10 ani, victima unui accident rutier produs în municipiul Bârlad.
La sosirea echipajului de intervenție, a fost găsit in stare de conștiență, prăbușit pe carosabil, un copil în vârstă de 10 ani care prezenta o fractură deschisă la nivelul gambei stângi. Copilul a fost transportat la Compartimentul de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Municipal "Elena Beldiman" Bârlad.
„Cu ocazia cercetărilor, poliţiştii au constatat faptul că un autoturism condus pe strada Vasile Pârvan din municipiul Bârlad de o femeie în vârstă de 53 ani (...) ar fi acroşat un pieton, în vârstă de 10 ani, din aceeaşi localitate, care s-ar fi angajat în traversarea străzii pe marcajul pietonal. Victima a fost transportată la spitalul 'Sfânta Maria' din municipiul Iaşi pentru acordarea de îngrijiri medicale. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Vaslui, Mihaela Manoliu.
Sursa: Realitatea de Vaslui
Citește și:
- 20:51 - Accident grav în Buzău cu cinci răniți: două mașini s-au ciocnit pe DJ 214A
- 20:10 - A murit Mircea Răceanu, ultimul condamnat la moarte din timpul dictaturii comuniste
- 20:03 - Viktor Orban demisionează din Parlament după ce a fost înfrânt de Peter Magyar: „Sunt necesar în reorganizarea taberei naționale”
- 19:37 - Reacția MAE, după ce a fost convocat la sediu Ambasadorul Federației Ruse la București
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













