Balaur, după Gloria Buzău - Rapid: Arbitrul şi-a bătut joc de noi!

Antrenorul echipei Gloria Buzău, Ion Balaur, a afirmat că maniera de arbitraj a brigăzii conduse de Ionel Ivan la meciul cu Rapid, scor 0-1, a fost o bătaie de joc şi o dovadă de "nesimţire". Tehnicianul spune că Gloria ar fi meritat două penalty-uri şi că jucătorul rapidist Lucian Răduţă ar fi trebuit să fie eliminat.

"Arbitrul şi-a bătut joc de noi, n-am văzut atâta nesimţire. E urât să pierzi aşa, nu se gândeşte că e vorba de munca noastră. Ce şi-au zis: «Luăm de la ăia, că ăia-s proşti». Am avut cel puţin două penalty-uri, iar Răduţă trebuia eliminat. Cu toate acestea, Rapidul a practicat cel mai frumos fotbal, cel puţin în prima repriză, iar ghinionul nostru a fost că Marinescu a prins o zi marej", a spus Balaur.

În repriza secundă, fundaşul rapidist Djordje Ivelija a jucat balonul cu mâna în propriul careu, dar arbitrul Ionel Ivan a lăsat jocul să continue, spre nemulţumirea publicului, care a scandat în mai multe rânduri "Hoţii, Hoţii".

Antrenorul Viorel Hizo nu s-a prezentat la conferinţa de presă.