Victorie!!! România a bătut Slovacia. Suntem în semifinale, la Moscova

Nationala Artistilor Fotbalisti din Romania s-a calificat in semifinalele campionatului mondial „Art Football 2015 –Moscova”. Aseara Romania a intalnit Olanda, pe care a invins-o cu 3-0. Dupa 3 meciuri extrem de grele, artistii nostri merg mai departe. VIDEO

Strategia gandita de antrenorul Daniel Chirita, fost international la Zenith Sankt Petersburg, a dat rezultate si de aceasta data.

Dupa aproape 20 de minute de joc, Cristian Dumitrache a reusit sa inscrie in poarta Slovaciei.

Urmatorul gol a fost inscris de Andrei Stefanescu (AlbNegru), printr-un sut la poarta, impecabil. Mingea a lovit bara transversala si a intrat in plasa.

In a doua repriza, Lixandru Florin (Trouble Crew) a inscris printr-o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri. Un gol spectaculos.