Elvis Presley in Bucureștiul anilor '70. Aștepta tramvaiul și se uita în telefon - FOTO BIZAR

Elvis Presley in Bucureștiul anilor '70. Aștepta tramvaiul și se uita în telefon - FOTO BIZAR
Fotografiile din trecut în care pasionații de teorii spectaculoase susțin că au descoperit dovezi ale posibilității călătoriei în timp stârnesc tot timpul curiozitate. Evident, este vorba doar de unghiuri sau efecte foto neașteptate, cărora li se adaugă puterea imaginației.
O astfel de imagine a apărut pe un grup de Facebook Grupul Bucureştiul de Altadata de pe Facebook, cu următorul comentariu: „Fotografie din 1973 de Hans Oerlemans pe strada General Budişteanu. Mi se pare amuzant faptul că, dacă poza ar fi din zilele noastre, am fi sută la sută convinşi că cetăţeanul cu ochelari din staţie are în mână un telefon mobil!”.
Imaginea a stârnit numeroase comentarii, dar a fost retrasă. Unul dintre acestea a remarcat faptul că bărbatul care părea să-și consulte telefonul mobil amintește, datorită frizurii și a ochelarilor, cu Elvis Presley la începutul anilor `70.


sursă foto: Lovendal.ro
Citește și:
- 22:19 - Varză roșie sau verde? Un singur ingredient face diferența pentru intestin
- 08:45 - La Materia che Vive: Viggo Tailoring Spring Summer 2026
- 23:58 - Horoscopul banilor pentru săptămâna 27 aprilie – 3 mai 2026. Două zodii dau lovitura, în timp ce trei zodii învață să mai strângă cureaua
- 17:42 - Horoscopul săptămânii 27 aprilie – 3 mai 2026. Zodiile care dau lovitura la final de aprilie: bani, iubire și răsturnări de situație
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














