Un incendiu violent a izbucnit la un azil de bătrâni din județul Tulcea. 40 de persoane evacuate de urgență. VIDEO cu încercările disperate ale pompierilor de a opri flăcările

Un incendiu violent a izbucnit la un azil de bătrâni din județul Tulcea
Un incendiu violent a izbucnit astăzi la un azil de bătrâni din județul Tulcea, focul fiind semnalat la nivelul acoperișului imobilului. În acest moment, autoritățile se află în plină acțiune de intervenție.
Aproximativ 40 de persoane se aflau în clădire la momentul izbucnirii flăcărilor, oar salvatorii se ocupă cu evacuarea de urgență a acestora.
În urma alertării, la fața locului a fost activat Planul Roșu de Intervenție, un protocol menit să mobilizeze resurse suplimentare în cazul unor situații de urgență cu multiple victime.
Potrivit informațiilor furnizate de către Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU), au fost alocate trei mașini de stingere a incendiilor, o autospecială pentru transportul personalului și victimelor, o ambulanță SMURD și trei ambulanțe ale Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ).

De asemenea, în sprijin s-au deplasat echipaje din cadrul ISU Constanța, care au trimis o mașină de stingere și o ambulanță SMURD, precum și echipaje de la ISU București-Ilfov, care au prestat suport cu alte mașini de stingere și ambulanțe.

Intervenția este în dinamică, iar pompierii se confruntă cu dificultăți în a stinge incendiul datorită intensității focului.
Transportatorii demască mafia RCA: „Milioanele cotizate de români sunt fie deturnate fraudulos, fie sunt efectiv înregistrate ca profituri uriașe de firmele RCA”. Ce le cer lui Ciolacu și Ciucă
Citește și:
- 19:37 - Reacția MAE, după ce a fost convocat la sediu Ambasadorul Federației Ruse la București
- 19:05 - Dan Dungaciu, verdictul momentului: „Hai să facem anticipate și vom avea o Românie guvernată stabil”
- 18:54 - Amenzi uriașe pentru șoferii care merg pe banda de autobuz. Haos total în traficul din Capitală, polițiștii intervin urgent
- 18:41 - Dan Dungaciu, dezvăluiri din interiorul crizei politice: „Au existat discuții ale membrilor AUR cu PSD-PNL-USR. Așteptăm moțiunea”
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













