Advertising
Advertising
Amendă după concertul Deliei din Herăstrău
30 nov. 2020, 07:51

Amendă după concertul Deliei din Herăstrău
Sursă: Realitatea PLUS
2.000 de lei amendă pentru organizatorul unui concert pe care l-a susținut în Capitală Delia Matache. La o terasă din parcul Herăstrău, polițiștii au descoperit la mese mai multe persoane decât numărul permis în pandemie.
Spectacolul a avut loc sâmbătă seară, iar oamenii legii au fost anunțați, în jurul orei 19, că la o terasă nu se respectă măsurile de distanțare fizică.
Mai mulți polițiști de la Secția 2 au ajuns acolo și l-au amendat pe organizatorul evenimentului. S-au făcut și alte verificări, însă nu au fost găsite alte nereguli.
Citește și:
- 15:49 - Dragoş Pîslaru susține că un guvern minoritar Bolojan este fezabil: ”Este în continuare cea mai bună soluţie pentru România”
- 15:39 - Doliu uriaș în în lumea divertismentului TV: actor britanic extrem de popular, găsit mort la doar 35 de ani
- 15:36 - ANAF a confiscat aproape 18 kilograme de aur de la o casă de amanet din Timișoara: de unde provenea
- 15:25 - Lider PSD, în direct la Realitatea PLUS:”Dacă Bolojan a zis că merge în opoziție trebuie să demisioneze”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














