Accident grav la Pitești - Trei mașini au fost distruse

Accident
Un accident grav a avut loc în municipiul Pitești. Doi șoferi au ajuns în stare gravă la spital după ce s-au ciocnit puternic cu mașinile pe un bulevard intens circulat.
Un accident grav a avut loc luni seara în Pitești, pe strada Nicolae Dobrin. Un bărbat de 45 de ani din Pitești care conducea un autoturism a intrat în coliziune cu un alt autoturism condus de un tânăr de 22 de ani.
Cei doi au fost testați cu aparatul etilotest și rezultatul a arătat că nu consumaseră alcool. În urma accidentului a fost afectată și o mașină ce era parcată în zonă.
Poliția a anunțat că în cauză va fi întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut.
Citește și:
- 01:16 - Cernobîl: 40 de ani. Tăcere, panică și propagandă. Reacția României și a statelor comuniste în fața dezastrului nuclear
- 23:47 - Mitică Dragomir, dezvăluiri-șoc: Dîncu s-a întâlnit cu Ponta la un restaurant din Capitală. Au vrut să-i execute pe Olguța și Manda
- 23:34 - Jaqueline Cristian, eliminată de Sabalenka la Madrid Open. Sorana Cîrstea joacă duminică cu Coco Gauff
- 23:26 - Tânăr prins cu 173 km/h în localitate. Depășise limita legală de peste trei ori
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














