Liga Campionilor - Rezultatele înregistrate miercuri în manşa secundă din play-off

Echipa la care activează internaţionalul român Adrian Mutu, Fiorentina, a remizat, miercuri, pe teren propriu, cu formaţia portugheză Sporting Lisabona, scor 1-1, şi a obţinut calificarea în faza grupelor Ligii Campionilor, informează site-ul oficial al UEFA.

Rezultatele întregistrate miercuri, în partidele din returul play-off-ului Ligii Campionilor:

OLYMPIAKOS PIREU - Şerif Tiraspol 1-0 (Mitroglou 82). În tur: 2-0. La oaspeţi, mijlocaşul român Constantin Arbănaş a fost integralist.

APOEL NICOSIA - FC Copenhaga 3-1 ( Kosowski 2, Michael 18-penalty, 41 / N´Doye 22).  În tur: 0-1.

ARSENAL LONDRA - Celtic Glasgow 3-1 (Eduardo 28-penalty, Eboue 53, Arşavin 74 / Donati 90+2). În tur: 2-0.

VfB STUTTGART - FC Timişoara 0-0. În tur: 2-0. La gazde, Ciprian Marica a început titular şi fost schimbat în minutul 78 cu Schieber.

FIORENTINA - Sporting Lisabona 1-1 (Jovetic 54 / Moutinho 35). În tur: 2-2. La gazde, Adrian Mutu a evoluat până în minutul 72, când a fost înlocuit cu danezul Martin Jorgensen.

Echipele scrise cu majuscule s-au calificat în grupele competiţiei.

Alte cinci echipe au obţinut, marţi, calificarea în grupele Ligii Campionilor. Acestea sunt: Olympique Lyon, Debrecen, FC Zurich, Maccabi Haifa şi Atletico Madrid.

Tragerea la sorţi a fazei grupelor va avea loc joi, de la ora 19:00 (ora României), la Monte Carlo.