Dinamo, doar remiză cu lanterna roşie

Schimbarea antrenorului nu a produs un şoc pozitiv în Ştefan cel Mare. Dinamo a terminat la egalitate cu ultima clasată în Liga I, Gloria Bistriţa, scor 1-1. După ce au câştigat un punct în Ghencea, bistriţenii au plecat şi din Ştefan cel mare cu un punct.

Dinamoviştii au dominat prima repriză, neavând însă ocazii prea mari. Totuşi în minutul 37, Andrei Cristea a deschis scorul, marcând cu capul, după o centrare excelentă a lui Molinero.

Partea secundă a întâlnirii a debutat cu o mare ratare a celuilalt Cristea, Adrian, al cărui şut din centrul careului a fost scos excelent de Albuţ din pozitie de unu la unu.

Gloria a reuşit egalarea în minutul 68, când nou-intratul Keita l-a învins pe Dolha cu un şut din interiorul careului.

În ultimele secunde ale meciului Ciucă l-a agăţat pe Andrei Cristea în careu, dar arbitrul Cristian Danşa nu a acordat penalty, astfel că meciul s-a încheiat la egalitate.