CFR Cluj - Iraklis Salonic, scor 2-0, într-un joc de verificare disputat în Austria

Echipa CFR Cluj a trecut duminică de Iraklis Salonic, scor 2-0, şi a obţinut astfel prima victorie în cadrul stagiului de pregătire din Austria.

Golurile clujenilor au fost marcate de Ciprian Deac (67) şi Lacina Traore (88).

Antrenorul portughez al lui CFR Cluj, Antonio Conceicao, a început meciul cu următorul "11": Stăncioiu - Tony, Cadu, Alcantara, Panin - Dani - Culio, Peralta, E. Dică - Dubarbier, Kone. Pe parcursul jocului au mai intrat pe teren Nuno Claro, Deac, Trică, Ruiz, Mara, G. Mureşan, Leao, Vitinha, Traore, Didi şi Buş.

De cealaltă parte, fostul antrenor al Stelei, Oleg Protasov, i-a introdus pe teren încă din primul minut pe românii Nicolae Dică şi Victoraş Iacob. Ambii au evoluat doar în prima repriză.

Până acum CFR Cluj a mai disputat două partide amicale în Austria, iar în ambele a înregistrat două rezultate de egalitate, cu Swindon Town (1-1) şi Slovan Liberec (0-0). Ultimul joc de verificare va avea loc împotriva nemţilor de la Borussia Monchengladbach.