Anglia - Michael Owen a înscris la debutul său pentru Manchester United în turneul asiatic

Noua achiziţie a lui Manchester United, Michael Owen, a marcat golul victoriei echipei sale în primul amical pe care campioana Angliei l-a susţinut în stagiul de pregătire pe care îl efectuează în Asia.

Fostul atacant al lui Newcastle a intrat pe teren în repriza secundă şi a înscris în minutul 85 al întâlnirii golul prin care  United şi-a asigurat victoria în faţa unei selecţionate din Malaezia, scor 3-2.

Celelalte reuşite ale grupării pregătite de Sir Alex Ferguson au fost marcate de Rooney (8) şi Nani (28).

Amicalul de sâmbătă de la Kuala Lumpur a consemnat debutul lui Owen la Manchester, dar şi primul test pe care echipa britanică l-a susţinut în cadrul turneului asiatic.

Altfel, Manchester United şi-a anulat amicalul pe care trebuia să-l dispute, luni, la Jakarta, împotriva unei echipe din Indonezia, din cauza atentatului cu bomă care a avut loc vineri la hotelul unde formaţia de pe Old Trafford urma să se cazeze.