Real Madrid s-a calificat spectaculos în semifinalele Ligii Campionilor

Real Madrid s-a calificat spectaculos în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, marți seara, după ce a învins formația germană VfL Wolfsburg cu scorul de 3-0 (2-0), prin hat-trick-ul lui Cristiano Ronaldo, pe ''Santiago Bernabeu'', în manșa secundă a sferturilor de finală.

Real Madrid a reușit o remarcabilă ''remontada'' după catastrofa din tur (0-2) și s-a calificat pentru a șasea oară consecutiv în penultimul act al competiției.

Eroul serii a fost Cristiano Ronaldo, care a reușit o triplă de senzație (16, 17, 77).

Cum era de așteptat, echipa lui Zidane s-a năpustit către poarta oaspeților de la fluierul de start, iar prima ocazie mare a venit în minutul 6, când mingea trimisă de Ramos a căzut pe bara transversală.