LIVE BLOG | FCSB – CFR Cluj, de la ora 20.00

FCSB și CFR Cluj se întâlnesc, de la ora 20.00, în derby-ul sfârșitului de an. FCSB se întoarce pe Arena Națională, după ce gazonul a fost refăcut. Așa arăta astăzi terenul pe care se va disputa derby-ul.

Între CFR și FCSB sunt trei puncte. Pentru roș-albaștrii victoria este vitală. Dacă elevii lui Dică vor pierde, CFR se duce la 6 puncte.

Brigada de arbitri:

A: Sebastian Colţescu  (Craiova – Dolj)

A1: Octavian Şovre  (Satu Mare – Satu Mare)

A2: Sebastian Gheorghe (Suceava – Suceava)

R: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea)

Observator:

Augustus Constantin  (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea)

În tur, cele două echipe au încheiat la egalitate, 1-1. Pentru FCSB a înscris Coman, înj minutul 24. CFR a egalat în minutul 48, prin Țucudean.

Confruntările dintre cele două echipe au fost mereu echilibrate. De altfel, ultimele şase partide s-au încheiat la egalitate, iar ultimele cinci au avut același scor, 1-1.

Vezi pe realitateasportiva.net toate informațiile detaliate, în timp real, despre derby-ul sfârșitului de an.