Cupa Romaniei. Steaua a jucat, joi seară, returul cu Petrolul din semifinalele Cupei României

Cupa Romaniei. Steaua s-a calificat în finala Cupei României după ce a învins pe Petrolul, cu 3-1 în faţa a 14.000 de spectatori pe Arena Naţională. În tur scorul a fost 1-1. Steaua va juca în finala Cupei României contra celor de la U Cluj pe 31 mai. Arena nu a fost încă stabilită. Cupa Romaniei

Cupa Romaniei. Jucătorii lui Costel Gâlcă au început bine meciul şi au deschis scorul în minutul 20. După o acţiune prelungită a lui Ţucudean, mingea a ajuns la Adi Popa, care a driblat doi jucători şi a marcat cu un şut din 11 metri. Gabi Iancu a majorat diferenţa în minutul 32. Căpitanul Cristi Tănase a marcat cu o superexecuţie şi a risipit emoţiile calificării. Decarul roş-albaştrilor a înscris în minutul 68 cu un şut pe colţul lung, de la 10 metri, conform gsp.ro. Cupa Romaniei