AUSTRALIAN OPEN 2014. Revenire INCREDIBILĂ pentru Simona Halep

Simona Halep

AUSTRALIAN OPEN 2014. Simona Halep s-a calificat in turul trei la Australian Open dupa victoria spectaculoasa pe care a obtinut-o in fata americancei Varvara Lepchenko, scor 4-6, 6-0, 6-1.

AUSTRALIAN OPEN 2014. Simona Halep s-a impus in urma unui meci care a durat doua ore si doua minute.

Romanca s-a acomodat greu la caldura de la Melbourne, iar Lepchenko a dominat primul set, pe care l-a castigat cu 6-4. Halep si-a revenit insa imediat si nu i-a mai dat nicio sansa adversarei, care a mai luat un singur game in ultimele doua seturi.

In turul trei, Simona Halep o va intalni pe Zarina Diyas. ocupanta locului 152 in clasamentul WTA.

Romania mai are inca o reprezentanta in turul trei de la Australian Open, Monica Niculescu.