Accident grav, în Caraş-Severin - 2 victime - A intervenit elicopterul SMURD

Elicopter SMURD
Un accident grav s-a produs, miercuri, în Caraș-Severin. Două persoane au fost rănite. A fost nevoie de intervenția elicopterului SMURD.
Două persoane au fost rănite, fiind transportate la spital, în urma unui accident de circulaţie care a avut loc miercuri după-amiază pe DN6, în zona localităţii Cruşovăţ, la faţa locului fiind solicitată intervenţia unui elicopter SMURD, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Caraş-Severin.
În accident au fost implicate două autoturisme şi un camion TIR, patru adulţi şi un copil având de suferit în urma evenimentului rutier.
Din cauza impactului, în unul dintre autoturisme o persoană a rămas încarcerată, fiind necesară intervenţia unui echipaj de specialitate pentru deblocarea victimei.
"Echipajul de pompieri a descarcerat victima, inconştientă, şi a predat-o echipajului medical de pe elicopterul SMURD. Un echipaj medical al Serviciului de Ambulanţă Judeţean a preluat o a doua victimă, cu traumatisme la nivelul membrelor superioare", a precizat sursa citată.
Celelalte trei persoane au fost evaluate de către personalul medical şi nu au necesitat transport la spital pentru îngrijiri suplimentare.
La faţa locului au intervenit trei ambulanţe, o autospecială cu modul de descarcerare şi prim-ajutor şi un elicopter SMURD.
Citește și:
- 15:14 - Mesaj clar de pe flancul estic. Militarii români și americani au tras împreună în Polonia - VIDEO
- 15:03 - Alertă la graniță: România a ridicat la maximum gradul de securitate, după raportarea unui focar de pestă porcină în Ungaria
- 14:52 - Cea mai bună salată de cartofi. Rețeta simplă și aromată perfectă pentru zilele de post
- 14:47 - Percheziție la Sintești, într-un dosar de evaziune fiscală în domeniul deșeurilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














