Vlad Munteanu a marcat în etapa a 27-a din Bundesliga. Vezi toate rezultatele din Germania

Mijlocaşul Vlad Munteanu a marcat golul echipei Arminia Bielefeld în meciul cu Energie Cottbus, formaţie la care evoluează alţi doi români, Emil Jula şi Ovidiu Burcă, pierdut cu scorul de 1-2.

Munteanu a fost integralist la Arminia în etapa a 27-a din campionatul Germaniei şi a marcat în minutul 48. Pentru Energie Cottbus au înscris Rangelov (43) şi Angelov (59).

La Cottbus, Emil Jula a jucat până în minutul 84, iar Ovidiu Burcă a fost doar rezervă.

Rezultate înregistrate, sâmbătă, în runda a 27-a din Bundesliga:

Bayern Munchen - Eintracht Frankfurt 4-0 (Ribery 3, Toni 17, Lucio 36, Schweinsteiger 48)

Borussia Dortmund - FC Koln 3-1 (Subotic 39, Hajnal 49, Geromel 81-autogol / Vucicevic 10). La oaspeţi, Sergiu Radu a fost rezervă.

Hannover 96 - Hertha Berlin 2-0 (Hanke 29, Bruggink 62). La oaspeţi, Maximilian Nicu a jucat 62 de minute.

Hoffenheim - VfL Bochum 0-3 (Sestak 42, 55, 69)

Borussia Monchengladbach - VfL Wolfsburg 1-2 (Dante 79 / Dzeko 21, Riether 85)

Schalke 04 - Karlsruhe 2-0 (Kuranyi 24, Farfan 80)

Duminică s-au disputat partidele Bayer Leverkusen - Werder Bremen, scor 1-1 (Barnetta 11 / Pizarro 33) şi VfB Stuttgart - SV Hamburg, scor 1-0 (Gomez 90+2. La VfB Stuttgart, atacantul român Ciprian Marica a jucat doar în prima repriză.

Clasament: 1. VfL Wolfsburg 54p, 2. Bayern Munchen 51p, 3. Hamburg 51p, 4. Hertha 49p, 5. VfB Stuttgart 48p ... 11. FC Koln 32p ... 15. Arminia 24p ... 17. Energie 23p, 18. Karlsruhe 18p.