VIDEO / Milan a câştigat în prelungiri, după ce Dida a avut reflexul etapei. Rezultate înregistrate în runda a 9-a din Serie A

Adrian Mutu şi Dorin Goian au fost titulari la Fiorentina (0-1 cu Napoli), respectiv Palermo (1-0 cu Udinese), în meciurile jucate duminică, în etapa a 9-a din prima ligă italiană.

Rezultate înregistrate în etapa a 9-a din Serie A:

Sâmbătă:

Sampdoria - Bologna scor 4-1 (Pazzini 7, Mannini 16, 33, Ziegler 26 / Osvaldo 62)

Inter - Catania 2-1 (Muntari 13, Sneijder 31 / Mascara 84 - penalty)

Duminică:

AS Roma - Livorno 0-1 (Tavano 40). Bogdan Lobonţ a fost rezervă la gazde, în timp ce Adrian Piţ a fost introdus în minutul 65.

Atalanta - Parma 3-1 (Valdes 43-penalty, Tiribocchi 53, Peluso 85 / Paloshi 78)

Bari - Lazio 2-0 (Barreto 11, Meggiorini 69). Ştefan Radu a fost integralist la Lazio.

Cagliari - Genoa 3-2 (Biondini 55, Nene 78-penalty, Lazzari 87 / Mesto 20, Floccari 59)

Fiorentina - Napoli 0-1 (Maggio 88). Adrian Mutu a fost titular la Fiorentina şi a fost înlocuit în minutul 46.

Palermo - Udinese 1-0 (Bovo 87). Dorin Goian a fost integralist la Palermo, în timp ce Cristian Melinte a fost rezervă.

Siena - Juventus 0-1 (Amauri 72). Paul Codrea a fost integralist la gazde şi a primit un cartonaş galben în minutul 71. El a fost înlocuit în minutul 83.

Chievo - AC Milan 1-2 (Pinzi 7 / Nesta 81 şi 90)

Clasament: 1. Inter 22p, 2. Sampdoria 20p, 3. Juventus 18p, 4. Palermo 15p, 5. Fiorentina 15p, 6. Milan 15 p.