VIDEO / Cristiano Ronaldo înscrie pentru Real, după o cursă de la jumătatea terenului. Vezi rezultatele etapei a 4-a

Real Madrid a câştigat cu 2-0 meciul disputat miercuri seară, în deplasare, în faţa fostei echipe a antrenorului Manuel Pellegrini, Villarreal. Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 2, după un gol senzaţional, iar Kaka l-a majorat în repriza secundă, în minutul 83, după ce a transformat un penalty.

Cu reuşita din partida cu Villarreal, Ronaldo a devenit primul jucător din istoria "albilor" care reuşeşte să înscrie în primele sale patru meciuri pentru gruparea din Madrid.

Rezultate întregistrate miercuri în etapa a 4-a:

Villarreal - Real Madrid 0-2 (Cristiano Ronaldo 2, Kaka 73-penalty)

Atletico Madrid - Almeria 2-2 (Santana 28, Forlan 55 / Piatti 26, 89)

Espanyol - Malaga 2-1 (Sahar 55, Alonso 80 / Fernando 28)

Valladolid - Osasuna 1-2 (Costa 48 / Pandiani 25, Galan 72)

Xerez - Deportivo La Coruna 0-3 (Juca 26, Gioda 71-autogol, Riki 78)

Tenerife - Athletic Bilbao1-0 (M. Alonso 87)

Getafe - Valencia 3-1 (Moral 24, 38, Leon 69 / Villa 22)

Joi se disputa ultimul meci al etapei, Sporting Gijon - Zaragoza.

FC Sevilla - Mallorca, scor 2-0, şi Santander - FC Barcelona, scor 1-4, s-au jucat marţi.

Clasament: 1. FC Barcelona 12p, 2. Real Madrid 12p, 3. Athletic 9p, 4. FC Sevilla 9p,