Universitatea Craiova a remizat cu Burghausen în primul amical din Austria

Universitatea Craiova a remizat, joi, cu formaţia SV Wacker Burghausen, din liga a treia germană, scor 2-2, în primul meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Austria.

Golurile Universităţii Craiova au fost marcate de Mihai Costea (65) şi Mihai Dina (80). Nemţii au egalat în ultimul minut, dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

În prima repriză, Universitatea a evoluat în formula: S. Lung jr. - Bărboianu, I. Popescu, D. Stoica, Rose - Firţulescu, Gogoşoiu, Ologu, Wobay - F. Costea, V. Badea.

În partea secundă, directorul tehnic Nicolae Ungureanu şi antrenorul Daniel Mogoşanu au trimis în teren următorii jucători: S. Lung jr. - Dănănae, Găman, Barbu, Şoavă - Firţulescu (Roman), Dilevski, Nicolae, M. Costea - Dina, Badea (Bran).

Craiovenii vor mai disputa 7 meciuri de verificare în stagiul din Austria, următorul fiind programat vineri, cu formaţia austriacă de amatori Zell am See.