Unirea şi Timişoara au remizat în derby-ul echipelor româneşti din Liga Campionilor

La Urziceni, Timişoara nu a reuşit să învingă campioana şi s-a mulţumit cu un singur punct în derby-ul echipelor româneşti din Liga Campionilor.

Cu 9 jucători indisponibili, Timişoara a venit la Urziceni gata să şteargă impresia după înfrângerea cu Stuttgart din Ligă.

Brandan de la Unirea a dat primul semnal de alarmă la poarta timişorenilor, însă şutul său a trecut puţin pe lângă.

De cealaltă parte, Bucur şi Ionescu n-au reuşit să-l învingă pe Arlauskis, iar echipele au intrat la cabine cu un scor alb.

În repriza secundă, Timişoara a ratat două ocazii în acelaşi minut, prin Bucur şi Ionescu. Armeanul Karamyan a arătat că ştie cu mingea, însă şutul său a fost boxat de portarul Unirii.

Bilaşco şi-a încercat şi el norocul, însă nu a reuşit să modifice tabela.

Cu 6 minute înainte de final, timişorenii au rămas fără căpitanul Alexa, eliminat pentru un fault. Scor final 0-0, iar Unirea se gândeşte deja la primul meci din Liga Campionilor.