Spania: Rezultatele etapei a 21-a din Primera Division

Liderul FC Barcelona a învins, duminică, în deplasare, echipa la care joacă şi fundaşul român Laszlo Sepsi, Racing Santander, scor 2-1, iar Getafe, la care Cosmin Contra a intrat pe teren după pauză, a remizat pe terenul lui Betis, scor 2-2.

Rezultate înregistrate în partidele rundei a 21-a din campionatul Spaniei:

Atletico Madrid - Valladolid 1-2 (G. Calvo 54-autogol / Prieto 50, M. Victor 78)

Deportivo La Coruna - Villarreal 3-0 (Lafita 2, 62, Riki 68)

Espanyol - Recreativo Huelva 1-1 (Pareja 62 / Ruben-penalty 90)

Osasuna - Mallorca 1-0 (Pandiani 3)

Racing Santander - FC Barcelona 1-2 (Zigic 55-penalty / Messi 65, 80). La gazde, Laszlo Sepsi a fost introdus în teren în minutul 63.

Betis - Getafe 2-2 (Juanma 7, M. Gonzalez 9 / Uche 64, 71). La oaspeţi, Cosmin Contra a intrat pe teren în minutul 47.

Partidele Numancia-Real Madrid 0-2 şi Athletic Bilbao-Malaga 3-2 s-au disputat sâmbătă, în timp ce meciurile Valencia-Almeria 3-2 şi Sporting Gijon-FC Sevilla 1-0 s-au jucat duminică seară.

Clasament: 1. FC Barcelona 56p, 2. Real Madrid 54p, 3. FC Sevilla 38,.. 10. Racing 28p,.. 12. Getafe 25p,.. 20. Mallorca 17p.