Poli Iaşi a remizat cu Pandurii după ce a înscris cel mai rapid gol al campionatului

Echipele Pandurii Tg.Jiu şi Politehnica Iaşi au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul direct din etapa a 30-a a Ligii 1, golurile partidei fiind marcate de Andrei Cristea şi Florin Stângă.

Cristea a reuşit deschiderea scorului în secunda 11 a meciului, învingându-l pe Stanca cu un şut din marginea careului, marcând astfel cel mai rapid gol al campionatului.

Pandurii au restabilit egalitatea la 12 minute de la reluarea jocului, Florin Stângă punctând cu o lovitură de cap din colţul careului de şase metri.

Din minutul 71 echipa gazdă a evoluat în inferioritate numerică, Grecu fiind eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben, după un fault comis asupra lui Buta.