Liga Campionilor - Rezultatele înregistrate marţi în play-off

Echipa italiană Fiorentina, la care internaţionalul român Adrian Mutu a fost titular, a remizat, marţi seară, pe terenul lui Sporting Lisabona, scor 2-2, în timp ce Arsenal Londra s-a impus, în deplasare, în faţa lui Celtic Glasgow, scor 2-0.

Rezultatele înregistrate, marţi, în prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor:

Celtic Glasgow - Arsenal Londra 0-2 (Gallas 43, Caldwell 71-autogol)

FC Copenhaga - APOEL Nicosia 1-0 (Pospech 54)

FC Şerif Tiraspol - Olympiakos Pireu 0-2 (Dudu 46, Mitroglou 81). La gazde, mijlocaşul român Constantin Arbănaş a fost titular şi a evoluat până în minutul 70.

Sporting Lisabona - Fiorentina 2-2 (Vukcevic 58, Veloso 66 / Vargas 6, Gilardino 79). La oaspeţi, Adrian Mutu a evoluat 64 de minute, fiind apoi înlocuit de muntenegreanul Jovetic.

FC Timişoara - VfB Stuttgart 0-2 (Gebhart 28-penalty, Hleb 30)

Partidele retur sunt programate pe 26 august.

Astăzi se dispută celelalte cinci meciuri din play-off-ul celei mai importante competiţii europene intercluburi: Panathinaikos Atena - Atletico Madrid, Levski Sofia - Debrecen, Lyon - Anderlecht, FC Salzburg - Maccabi Haifa şi FK Ventspils - FC Zurich.