Italia - Rezultatele înregistrate în etapa a 37-a din Serie A

Echipa lui Adrian Mutu, Fiorentina, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat duminică, în deplasare, contra lui Lecce, în penultima etapă a sezonului din prima ligă italiană.

Rezultatele de duminică, din etapa a 37-a din Serie A:

Lecce - Fiorentina 1-1 (Tiribocchi 50 / Jorgensen 90). Adrian Mutu nu a fost în lotul oaspeţilor, fiind nerefăcut după o accidentare.

AC Milan - AS Roma 2-3 (Ambrosini 75, 81 / Riise 36, Menez 79, Totti 85). Fundaşul gazdelor, Paolo Maldini, a disputat ultimul său meci pentru AC Milan pe teren propriu.

Siena - Juventus 0-3 (Del Piero 18, 89, Marchisio 39). Paul Codrea a fost rezervă la gazde.

Atalanta - Palermo 2-2 (Plasmati 50, 66 / Succi 32, Miccoli 75)

Cagliari - Inter Milano 2-1 (Cossu 34, Acquafresca 71 / Ibrahimovici 8). Cristian Chivu a fost titular la Inter, a primit un cartonaş galben în minutul 72 şi a fost înlocuit trei minute mai tărziu.

Catania - Napoli 3-1 (Morimoto 42, Mascara 83-penalty, Falconieri 90 / Bogliacino 27)

Chievo - Bologna 0-0

Sampdoria - Udinese 2-2 (Isla 33-autogol, Cassano 44-penalty / D'Agostino 13-penalty, Flores 61)

Torino - Genoa 2-3 (Franceschini 40, Bianchi 49 / Milito 31-penalty, 90, Oliveira 48)

În aceeaşi etapă s-a disputat şi meciul Lazio - Reggina, scor 1-0.

Clasament: 1. Inter 81p (campioană), 2. AC Milan 71p, 3. Juventus 71p, 4. Fiorentina 68p ... 10. Lazio 50p ... 15. Siena 43p ... 20. Reggina 30p.