Inter Milano a câştigat derby-ul Madonninei pe pământ american

Campioana Italiei, Inter Milano, a câştigat primul derby al Madonninei din acest sezon. Formaţia lui Cristi Chivu s-a impus, duminică seară, cu scorul de 2-0, în faţa rivalei AC Milan, într-un meci amical disputat în SUA, la Foxborough, graţie unei duble a lui Diego Milito.

Argentinianul Milito a marcat în minutele 4 şi 75 şi a administrat a treia înfrângere a celor de la AC Milan pe pământ american. Formaţia pregătită de brazilianul Leonardo părăseşte, astfel, cu capul plecat turneul World Challenge, la care au mai participat Chelsea şi Club America. În ultima partidă a competiţiei, Chelsea s-a impus cu 2-0 în faţa formaţiei mexicane.

La Inter, căpitanul naţionalei României, Cristian Chivu, a fost titular, iar în minutul 73 antrenorul Jose Mourinho l-a înlocuit cu Cordoba.

Vezi mai jos golurile care au adus victoria "nerrazzurilor" în partida de la Foxborough: