INCĂ O VICTORIE - Fotbaliştii de la Universitatea au câştigat ultimul meci amical disputat, marţi, în cantonamentul din Austria.

epcile Roşii s-au impus cu scorul de 3-1, în faţa azerilor de la Khazar Lenkaran

epcile Roşii s-au impus cu scorul de 3-1, în faţa azerilor de la Khazar Lenkaran. Adversara universităţii a deschis scorul în minutul 46, după care studenţii au punctat prin Gabriel, în minutul 53, Iacob minutul 66 şi Borza în minutul 70. Antrenorul Carmelo Palilla a început partida cu Hutan - Ungurusan, Szilagyi, Teusan, Iuhas - Cojocnean, Popa, Bucsa, Baiano - Santejudean şi Voican. Au mai evoluat pentru U: Gabriel, Soporan, Tene, Iacob, Borza, Nitu, Ionescu, Stan si Busca. Şepcile Roşii revin la Cluj, joi la prânz.