Germania - VfB Stuttgart-FC Koln 0-2, în etapa a 6-a din Bundesliga. Vezi şi celelalte rezultate ale etapei

Adversara Unirii Urziceni din Grupa G a Ligii Campionilor, VfB Stuttgart, la care internaţionalul român Ciprian Marica a fost rezervă, a pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-2, partida cu FC Koln şi a coborât pe locul 14 în clasament.

Oaspeţii au deschis scorul prin Freis (25) şi l-au majorat cu un minut înainte de finalul graţie reuşitei lui Sanou.

La gazde, atacantul român Ciprian Marica a intrat pe teren în minutul 76 în locul mijlocaşului Gebhart.

VfB Stuttgart: Lehmann - Trasch, Tasci, Delpierre, Boka - Khedira, Kuzmanovic (Rudy 62) , Hilbert (Elson 46), Gebhart (Marica 76) - Pogrebnyak, Cacau. Antrenor: Markus Babbel.

În urma acestui rezultat, gruparea şvabă rămâne cu o singură victorie în actuala stagiune şi a coborât pe locul 14 clasament, cu 5 puncte.

Campioana României, Unirea Urziceni, va primi la data de 29 septembrie vizita lui VfB Stuttgart, în a doua etapă a Grupei G a Ligii Campionilor.

Rezultatele înregistrate în partidele din runda a 6-a din Bundesliga:

Sâmbătă:

Bayern Munchen - FC Nurnberg 2-1 (Olic 55, Van Buyten 82 / Choupo-Moting 73)

VfL Bochum - FSV Mainz 2-3 (Azaouagh 7, Klimowicz 45+1 / Ivanschitz 45, Schurrle 52, 71)

Hanover 96 - Borussia Dortmund 1-1 (Ya Konan 48 / Sahin 45)

Borusssia M'gladbach - Hoffenheim 2-4 (Arango 10, Colautti 17 / Salihovic 22, Maicosuel 86, Obasi 89, Demba Ba 90+1)

VfB Stuttgart - FC Koln 0-2 (Freis 25, Sanou 89)