Gaz Metan se specializează în reveniri spectaculoase

Gaz Metan Mediaş a arătat că ştie să câştige şi în deplasare şi s-a impus, duminică, pe terenul nou promovatei Internaţional Curtea de Argeş, cu scorul de 4-2. Medieşenii s-au impus atunci când nimeni nu se mai aştepta, după ce au fost egalaţi foarte rapid de gazde la 2-2.

Internaţional Curtea de Argeş a dominat clar în prima repriză şi a înscris rapid, prin Gado (5), iar Ovidiu Stoianof a ratat în mai multe rânduri şansa de a majora diferenţa. În minutul 20, oaspeţii au avut un gol anulat pentru ofsaid la Marius Radu.

Imediat după reluare, oaspeţii au egalat prin Silvăşan (48) şi apoi au întors rezultatul, graţie reuşitei lui Dudiţă (74). Numai că dacă etapa trecută, cu Universitatea Craiova, au reuşit să conserve avantajul, dumincă gazdele au reuşit să dea imediat replica şi au egalat după numai un minut, prin Neagu.

Pe final, medieşenii au reuşit să repete performanţa din etapa trecută, când au învins Craiova în doar trei minute, şi au întors rezultatul în doar două minute, punctând prin Marovic (88) şi Kubala (90).

CASETA TEHNICĂ:

INTERNAŢIONAL CURTEA DE ARGEŞ - GAZ METAN MEDIAŞ 2-4 (Gado 5, Neagu 74 / Silvăşan 48, Dudiţă 73, Markovic 87, Kubala 90)

Internaţional Curtea de Argeş: M. Popa - Băcilă (Ciucur 46), Viera, Chiricheş, Neagu - E. Kone, Răduţ, Voiculeţ (Cl. Ionescu 64), Gado (Bier 80) - Stoianof, Jianu. Antrenor: Ştefan Stoica.

Gaz Metan: Vâtcă - Kratochvil, M. Radu (A. Munteanu 46), Markovic, Pârvulescu (Buzean 70) - Kubala, C. Todea, Hoban, Eric - Silvăşan, Bud (Dudiţă 46). Antrenor: Cristian Pustai

Cartonaşe galbene: Bier 85 / M. Radu 27, Kubala 54, Markovic 64, Silvăşan 85

Arbitri: Paul Unimătan - Mihai Artene, Vladimir Urzică

Stadion: Dacia (Mioveni);  Spectatori: 1.500

Vezi aici cum s-a desfăşurat partida Internaţional Curtea de Argeş - Gaz Metan Mediaş, scor 2-4.