FINAL / FC Braşov - Universitatea Craiova 1-1

Universitatea Craiova a obţinut o remiză în meciul cu FC Braşov, disputat, miercuri, în deplasare, în etapa a 26-a a Ligii I. Conduşi din minutul 5, după ce Surdu a marcat pentru gazde, oltenii au reuşit să egaleze în minutul 88, prin Florin Costea.

FC Braşov - Universitatea Craiova 1-1

Componenţa echipelor:

FC Braşov: D. Coman - Rui Duarte, B. Nicolae, Oros, Senin - Roman (Voicu 72), Paulo Adriano, Măldărăşanu, C. Munteanu - Surdu (Hadnagy 84), Sburlea (Ilyes 62). Antrenor: Răzvan Lucescu.

Universitatea Craiova: Bornescu - Dănănae, Găman, D. Stoica, Rose - Bărboianu, Dilevski (Barbu 80), Ologu - Wobay, M. Costea (Dina 61), Fl. Costea. Antrenor: Nicolo Napoli.

Arbitri: Marius Avram - Sorin Caia, Bogdan Medrea.

Min. 79 După noi ocazii irosite de Cătălin Munteanu şi Bogdan Nicolae, Romeo Surdu ratează incredibil o uriaşă ocazie de a înscrie pentru 2-0, trimiţând mult pe lângă poartă dintr-o poziţie foarte favorabilă.

Min. 74 Surdu câştigă o minge în faţa lui Găman chiar în careul Craiovei, însă a ales să finalizeze prin a cerşi un penalty, însă centralul Marius Avram a lăsat jocul să continue.

Min. 60 La o fază care nu anunţa nimic, Florin Costea a prins un şut puternic de la 15 metri, reţinut în doi timpi de Dani Coman. Totuşi, atacantul craiovean fusese semnalizat în ofsaid.

Min. 32 Dilevski (U. Craiova) nu reuşeşte să profite de o situaţie "unu la unu" cu Coman şi a şutat direct în braţele portarului braşovenilor.

Min. 27 Florin Costea (U. Craiova) trimite foarte puţin pe lângă poartă, din lovitură liberă.

Min. 18 Craiova nu se regăseşte, iar Braşovul domină autoritar. Bornescu le dă emoţii colegilor atunci când respinge greşit, până la Sburlea, un şut al lui Roman, dar fundaşii oaspeţilor au reuşit să blocheze.