FINAL/ CS Otopeni - FC Braşov 2-2 (repriza a doua)

CS Otopeni şi FC Braşov au terminat la egalitate,scor 2-2, un meci care a acontat pentru etapa a 23-a a Ligii I. FC Braşov a reuşit egalarea în ultimul minut al meciului.

CS Otopeni - FC Braşov 2-2

Echipele de start:

CS Otopeni: Cristi Munteanu - L. Ivan, P. Diogo, B. Panait, Vitinha - C. Dumitrescu, Valentin Negru (46 Cristi Constantin), Florin Pârvu, P. Lazic - L. Ganea (77 Drăghici), Caramarin (81 Panait). Antrenor: Liviu Ciobotariu

FC Braşov: Dani Coman - Rui Duarte (76 Voicu), C. Oroş, O. Abrudan, Ezequias - C. Munteanu, M. Măldărăşanu, R. Ilyeş (73 Adriano), M. Cristescu - R. Surdu, A. Hadnagy. Antrenor: Răzvan Lucescu

Arbitri: Istvan Kovacs - Micloş Nagy, Florin Buzărnescu

Observatori: Florin Prunea, Pavel Peniu

Min 90: 2-2: Abrudan (FC Braşov) egalează cu o lovitură de cap

Min 88: Corner pentru braşoveni de pe dreapta, însă gazdele reuşesc să respingă.

Min 70:  2-1 - Liviu Ganea (CS Otopeni) înscrie cu o lovitură de cap din centrarea lui Nasser de pe partea stângă.

Min 60: 1-1  autogol - Abrudan (FC Braşov) deviază mingea în propria poartă, după un şut al lui Lazici care a întâlnit bara de unde a venit în spatele braşoveanului apoi a intrat în plasă.

Min. 45: Fluier final al primei repriz. FC Braşov conduce cu 1-0, după reuşita lui C. Munteanu

Min. 19: 0-1: C Munteanu (FC Braşov). Inevitabilul se produce. Oaspeţii deschid scorul prin C. Munteanu. Mijlocaşul ardelenilor prinde un şut cu stângul, din apropierea colţului careului mare al Otopeniului, de pe partea dreaptă. Blaonul este deviat de Vitinha, fără şanse pentru C. Munteanu

Min. 17: Acelaşi M. Cristescu reia cu capul din centrul careului ilfovean, după o centrare de pe stânga, scoate cu un reflex C. Munteanu

Min. 12: O nouă ocazie uriaşă a braşovenilor, după ce Surdu îl driblează pe C. Munteanu, însă atacantul trimite slab, iar un fundaş al Otopeniului respinge din faţa porţii goale

Min. 8: FC Braşov este aproape de deshiderea scorului, dar şutul lui M. Cristescu întâlneşte bara

Min.1: A început partida CS Otopeni - FC Braşov