Dinamo şi Craiova au făcut spectacol într-un meci fără gol marcat

Debut fulminat pentru Craiova şi Dinamo în noul sezon al Ligii I. Deşi s-a încheiat fără gol, meciul din Bănie a avut foarte multe ocazii şi faze de poartă. Dolha şi Silviu Lung Jr au făcut minuni şi au închis porţile.

Meciul marilor ambiţii în Oltenia, Craiova - Dinamo s-a terminat 0-0 dar cele două echipe s-au întrecut în faze şi ratări spectaculoase. Mai întâi Silviu Lung a respins miraculos reluarea lui Andrei Cristea , iar repriza s-a terminat cu bara tânărului dinamovist Laurenţiu Rus.

Accidentat la pomete, Dănciulescu şi-a făcut treaba şi a marcat în repriza a doua, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

Dintre fraţii Costea, Mihai a fost mai periculos, dar Dolha a fost numărul unu pentru dinamovişti.

Pe final de meci, nici Baird nu a fost mai norocos, iar spectatorii din Bănie au rămas fără gol în prima etapă a campionatului.