David Beckham a debutat pentru AC Milan în amicalul cu Hamburg, scor 5-4

Internaţionalul englez David Beckham a evoluat în prima repriză

Internaţionalul englez David Beckham a evoluat în prima repriză a meciului de pregătire din Dubai, pe care echipa sa AC Milan l-a câştigat marţi în faţa formaţiei germane Hamburg, scor 5-4 după executarea loviturilor de departajare, la finalul celor 90 de minute de joc scorul fiind 1-1.

Golul grupării italiene a fost reuşit în minutul 62 de Ronaldinho, din penalty, în timp ce pentru echipa pregătită de Martin Jol a punctat Benjamin (67). La loviturile de departajare pentru Milan au marcat Ronaldinho, Şevcenko, Inzaghi şi Flamini, iar pentru Hamburg au transformat Petric, Olic şi Demel.

AC Milan: Dida - Zambrotta, Maldini, Kaladze, Jankulovski - Beckham, Pirlo, Ambrosini - Ronaldinho - Pato, Şevcenko. Antrenor: Carlo Ancelotti. Pe parcurs au mai jucat: Favalli, Flamini, Inzaghi, Senderos, Antonini, Cardacio.