Campionii de la CFR au trecut cu 2-0 de croaţii de la Slaven Belupo într-un meci amical

După eşecul suferit în faţa polonezilor de la Belchatowm, CFR Cluj a reînnodat şirul victoriilor din perioada de pregătire: oamenii lui Duşan Uhrin au trecut cu 2-0 de croaţii de la Slaven Belupo în cel de-al optulea meci de verificare din această iarnă!

Oamenii lui Uhrin au început tare duelul cu croaţii de la Slaven Belupo! Traore şi-a făcut de cap cu fundaşii adverşi, dar a ţintit transversala, iar Mara a fost aproape de golul zilei în Antalya: a trimis un lob de la marginea careului, dar bara i-a salvat din nou pe croaţi!

CFR a deschis scorul cu douăzeci de minute înainte de final, când ivorianul Kone a plonjat decisiv la centrarea perfectă a lui Mara!

Dubarbier a închis tabela la 2-0 în minutul 88, după o fază lucrată de românii Mureşan şi Deac!