Bilaşco şi Onofraş au adus victoria Urziceniului cu Internaţional

<descriere>

Unirea Urziceni şi Internaţional au oferit un meci surprinzător de echilibrat soldat şi cu două eliminări de fiecare parte pe final de meci. Golurile Unirii au fost marcate de Bilaşco şi Onofraş, iar pentru gazde a înscris Voiculeţ.

Ajunşi pe 7 în Liga I, campionii de la Unirea Urziceni au început tare meciul cu Internaţional Curtea de Argeş şi Semedo a trecut pe lângă deschiderea scorului după doar 10 minute de joc.

Gazdele au reacţinoat imediat şi lovitura de cap a lui Viera nu a prins cadrul porţii.

Unirea a deschis scorul prin Bilaşco în minutul 20 după o lovitură de colţ. Onofraş a dublat avantajul pentru oaspeţi pe finalul primei reprize după o lovitură liberă executată perfect.

Repriza secundă a început bine pentru gazde şi Voiculeţ l-a învins pe Arlauskis cu un şut de la 35 de metri.

Cele două echipe au terminat meciul în zece după eliminările lui Bordeanu şi Kone.

2-1 pentru Unirea şi ialomiţenii obţin prima victorie în deplasare după 3 luni de zile.

Astfel, Unirea Urziceni acumulează un total de 25 de puncte şi urcă pe locul 4 în clasament, la egalitate cu CFR Cluj, Steaua şi FC Vaslui.

Internaţional Curtea de Argeş rămâne în apropierea zonei de retrogradare, cu doar 15 puncte acumulate în 14 partide.

CASETĂ TEHNICĂ:

INTERNAŢIONAL CURTEA DE ARGEŞ - UNIREA URZICENI 1-2 (Voiculeţ 51 / Bilaşco 20, Onofraş 40)

Internaţional: M. Popa - D. Matei, Viera, Raţiu, Neagu - Izvoranu (E. Kone 43) - Băcilă, Voiculeţ (D. Stan 77), Vezan, C. Lazăr (Frăsineanu 57) - Zăgrean. Antrenor: Ştefan Stoica.

Unirea: Arlauskis - Maftei, Mehmedovic, Galamaz, Bordeanu - Ricardo Gomes - Semedo, Pădureţu (Brandan 81), S. Frunză - Bilaşco (D. Todoran 86), Onofraş (T. Bălan 64). Antrenor: Dan Petrescu.

Cartonaşe galbene: Băcilă 33, Neagu 38, Voiculeţ 39 / T. Bălan 90+1
Cartonaşe roşii: E. Kone 88 / Bordeanu 79
Arbitri: Paul Unimătan - Adrian Vidan, Mikloş Nagy
Stadion: Dacia (Mioveni); Spectatori: 1.500

Vezi cum s-a desfăşurat partida Internaţional Curte de Argeş - Unirea Urziceni,  scor 1-2