Arabia Saudită: Rădoi a marcat din nou pentru Al-Hilal, dar echipa sa a ratat titlul de campioană

Echipa lui Mirel Rădoi, Al-Hilal, a pierdut, duminică, pe teren propriu, meciul cu Al-Ittihad, scor 1-2, din ultima etapă a campionatului Arabiei Saudite şi a ratat şansa de a câştiga titlul de campioană.

Al-Ittihad a deschis scorul în prima repriză, iar la puţin timp după, Al-Hilal a rămas în inferioritate numerică. Rădoi a egalat în repriza secundă, din penalty, dar Al-Ittihad, care avea nevoie doar de un rezultat de egalitate pentru a câştiga titlul, a mai punctat o dată şi a stabilit scorul final.

Al-Ittihad a cucerit al 8-lea titlu din istoria sa, în timp ce Al-Hilal are în palmares 11 trofee. Echipa pregătită de Ioan Andone, Al-Ettifaq, a terminat sezonul pe locul 6.