Anglia - Manchester United a câştigat derby-ul cu City. Vezi rezultatele etapei a 6-a din Premier League

Campioana Angliei, Manchester United, s-a impus, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-3, în faţa concitadinei Manchester City, în etapa a 6-a din Premier League.

Wayne Rooney a deschis scorul pentru gazde în minutul 2, dar City a egalat în minutul 16, prin Barry. Fletcher a reuşit "dubla" în minutele 49 şi 80, la fel ca şi Bellamy, în minutele 52 şi 90+1.

Golul victoriei lui Manchester United a fost reuşit de Michael Owen, în minutul 90+6 al întâlnirii.

După 6 etape, United este lider în Premier League, cu 15 puncte, la egalitate cu Chelsea, care are un meci mai puţin disputat.

Alte rezultate din Premier League:

Sâmbătă:

Arsenal - Wigan 4-0 (Vermaelen 25, 49, Eduardo 59, Fabregas 90)

Aston Villa - Portsmouth 2-0 (Milner 24-penalty, Agbonlahor 43)

Bolton - Stoke City 1-1 ( M. Taylor 89-penalty / Kitson 53)

Hull City - Birmingham City 0-1 (O´Connor 75)

Burnley - Sunderland 3-1 (G. Alexander 13-penalty, Nugent 67, 86 / D. Bent 39)

West Ham - FC Liverpool 2-3 (Diamanti 29-penalty, C. Cole 45 / Torres 20, 75, Kuyt 41)