Reacţie surprinzătoare a lui Ilie Năstase după eliminarea Simonei Halep de la Indian Wells

<p>Ilie Năstase</p>

Simona Halep, aflată pe locul 4 în clasamentul mondial, a declarat, marţi, după înfrângerea în faţa franţuzoaicei Kristina Mladenovic (locul 26 WTA), scor 3-6, 3-6, în turul trei al turneului de la Indian Wells, că a cedat din punct de vedere fizic după disputarea primului set.

Ilie Năstase a sfătuit-o pe jucătoarea noastră să-şi găsească un doctor bun.

"Din câte am înțeles, ea se simțea bine, dar acum una este să joci la antrenamente și alta e la meci. Un meci este altceva.

Ea a făcut bine că a făcut acea pauză de două-trei săptămâni, doar că trebuie să-și găsească un doctor bun care să-i spună exact ce are și cât trebuie să stea. Acum ea decide dacă joacă, știe cel mai bine cum se simte", a spus Ilie Năstase pentru ziare.com.