Reacția presei din străinătate după golul înscris de Ianis Hagi la naționala României

Ianis Hagi

România a învins dramatic joi seara pe Macedonia de Nord, scor 3-2, iar Ianis Hagi a fost eroul lui Mirel Rădoi.

Ianis Hagi a intrat în ultimul sfert de oră, dar a a adus victoria României în partida cu Macedonia de Nord, scor 3-2, în primul meci din preliminariile Cupei Mondiale din 2022. Fiul lui Gică Hagi a fost decisiv și a marcat primul său gol pentru România, în minutul 86, după ce naționala antrenată de Igor Angelovski revenise de la 0-2 la 2-2, în doar două minute. În urma performanței în premieră realizată de Ianis Hagi, presa din străinătate a avut doar cuvinte de laudă la adresa mijlocașului de la Rangers.

Pentru a vedea ce a scris la superlativ presa internațională, printre care cea din Spania sau din Scoția, intră pe realitateasportiva.net.