Raţ a dat cu maghiarii de pământ: "N-au ştiut să stea în teren"

Căpitanul naţionalei, Răzvan Raţ, a analizat jocul primei reprezentative din egalul cu Ungaria, 1-1.

"Pur si simplu in prima repriza eu personal am avut foarte mult spatiu de joc. Cred ca puteam totusi sa atacam mai mult pe partea stanga, pentru ca de fiecare data cand jocul era pe partea dreapt strangeam jocul eu si cu Lucian Sânmărtean. Am fost liberi sau cu spatiu de joc. Poate putea fructifica spatiul de joc in prima repriza.

Pentru ca Ungaria nu a stiut sa stea foarte bine in teren si eu cred ca puteam face mai mult in prima repriza. Cred ca e mai putin important cine a fost favorit inaintea meciului pentru ca se pleaca de la 0-0, 50-50 sanse. Era nevoie de golul doi nu mi s a parut ca era ofsaid. Avem de recuperat ce am pierdut astazi. Trebuie sa fim precauti, nu avem voie sa pierdem in Finlanda", a spus Raţ.