Momente cumplite în meciul dintre Simona Halep şi Irina Begu. Evenimente neplăcute

Simona Halep, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 4, a beneficiat, luni, de abandonul Irinei Begu, locul 26 WTA,la scorul de 6-3, 2-0, 15-0, sportiva din Constanţa califcându-se în optimile de finală ale turneului de categorie Premier 5 Wuhan Open.

După primul set, Begu a acuzat dureri la spate şi a cerut timeout medical. A urmat o pauză de aproape 12 minute, în care jucătoarele au mers la vestiare. La revenire, meciul a mai durat doar câteva minute. La 3-6, 0-2 şi 0-15, după 68 de minute de la start, Irina Begu a decis să abandoneze.

Astfel, Irina Begu abandonează, din cauza problemelor la spate, la scorul de 6-3, 2-0, 15-0 pentru Simona Halep. Aceasta din urmă avansează în turul 3 al turneului de la Wuhan, transmis în direct la Digi Sport 2.